Blog

2022 İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Blog

2019 İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Bir ya da birden fazla dişini kaybeden kişilere uygulanan protez diş uygulamasına implant adı verilir. 2022 implant fiyatları ne kadar yüksek de olsa doğal dişe en yakın sonucu verdiği için hastalar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. İmplant dişler, diğer uygulamalarda olduğu gibi dişten değil, gücünü çene kemiğinden alır. İmplant tedavisinde diş eti açılarak çene kemiğinde bir delik oluşturulur. Diş kökünün sığacağı büyüklükteki bu deliğe implant tedavisi uygulanır. Sonrasında da diş eti yeniden kapatılarak implantın çene kemiğiyle kaynaşması beklenir.

Greft İşlemi

Çene kemiğinin implant tutacak kadar güçlü olmadığı durumlarda greft yapılır, yani çene kemiği güçlendirilir. Greft işlemi yapılan çene kemiğinin implantla kaynaşması için 2 – 3 ay gibi bir sürenin geçmesi gerekir. İmplant tedavisi kolay olsa da yüksek tıp bilgisi ve mühendislik gerektirdiği için implant fiyatları yorum yapılacak düzeyde belirleniyor. Hasta açısından bakıldığında birkaç seansta dişleri doğal görünümünü kazanır fakat, işin teknik kısmı çok daha ayrıntılıdır. İmplantın türünün boyutunun ve şeklinin belirlenmesi, uygulanması, hastanın implant uygulamasını engelleyecek bir sorunu olup olmadığının tespit edilmesi gibi uzmanlık gerektiren pek çok ayrıntı mevcuttur. Bu sebepten ötürü implant tedavisi kısa vadede değil, uzun vadede etkili sonuçlar verir.

İmplant Tedavisi Pahalı mı?

2022 implant fiyatları İSTANBUL ve İZMİR genelde uygun olsa da, diğer ağız ve diş uygulamaları arasında en pahalı operasyonlardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. Ancak, fiyat/kalite performansını göz önünde bulundurduğumuzda tedavi sonrası elde edilen sonuçlar, kesinlikle bu ücreti ödemeye değdiğini kanıtlar nitelikte. Üstelik, uzun vadeli kullanım süresi de fiyatın o kadar da yüksek olmadığını gösteriyor.

İmplant Fiyatlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant tedavisinin pahalı mı olduğu, uygulamayı yaptırmaya değip değmeyeceğiyle ilgili sorular hastalar tarafından diş hekimlerine sıklıkla sorulmaktadır. İlk bakışta bütçelerini zorlayacak bir fiyat gibi görünse de ilerleyen dönemde kullanıcıya sağlayacağı rahatlık ele alındığında aslında ne kadar da küçük bir bedel olduğu ortaya çıkıyor.

Tek dişi eksik olan kişilerde implant ya da üç eğrili bir köprü tedavisi arasında seçim yapmak durumunda kalındığında köprü tedavisinin daha mantıklı olduğu görülüyor. Ancak, devam eden süreçte küçültülüp, üstü porselenle kaplanmak istendiğinde sorunlar ortaya çıkıyor. 10 hatta 20 yıl hiçbir sorunla karşılaşmadan hayatınızı devam edebiliyorsunuz fakat daha sonra, diğer dişlerinizi de kaybetme, kanal tedavisi yaptırma, porselenleri yenileme gibi daha büyük problemlerle karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

İmplant fiyatları forum gibi yerlerde tartışılsa ve çoğu kişiye pahalı gelse de implant tedavisinde durum farklı işliyor. İmplant tedavisi iyi yapılır, bakımı da hastalar tarafından ihmal edilirse, kaç yıl geçerse geçsin implantın altyapısı olan titanyum yapı sabit kalacak, yalnızca üzerindeki porselenin değişmesi gerekecektir. Uzun vadeli düşünüldüğünde bu durum gerek maddi gerekse manevi anlamda yararınızı olacak. Ancak kısa süreli düşündüğünüzde implant fiyatları, diğer uygulamalara göre daha yüksektir. Tüm bunlar göz önüne alındığında uzun yıllar dişleriniz ile ilgili problem yaşamak ve bu problemlere daha fazla ödeme yapmak istemiyorsanız, implant tedavisi yaptırmak yararınızı olacaktır.

İmplant fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Örneğin; diplomasını yeni almış bir doktorla, 25 yıllık deneyime sahip bir doktorun uygulayacağı tedaviden alacağı ücret aynı olmayacaktır.

2022 İmplant Ücretleri – Fiyatları

https://www.youtube.com/watch?v=RBcz0YkdqYg
2022 implant Fiyatları – Dr Hasan Aydilek.

Diş Hekimleri birliği tarafından tavsiye edilen 2022 implant fiyatları için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz. Tarifeler implant markası ve cerrahi operasyona göre değişiklik göstermektedir.

TÜRK DİŞ HEKİMLERİ BİRLİĞİ 2022 FİYAT LİSTESİ

7 thoughts on “2022 İmplant Fiyatları Ne Kadar?”

 1. Alt çeneye totalden sabit veya oynar implant ayaklı diş yaptırmak istiyorum.1 implant ücreti nedir ya da alt çenenin tam kullanılır hale gelmesi kaç liraya malolur

 2. Merhaba Ahmet Bey,
  Sağlık Bakanlığı kısıtlamaları nedeni ile sitemiz üzerinden direk implant fiyatları verilememektedir. Mesajınız yetkili birime iletilmiştir. En kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır.
  Saygılarımızla

 3. İmplant 2020 fiyatları ile ilgili bilgi talep ediyorum.

  1. Merhabalar Yaşar Bey,

   Kronik rahatsızlığı olan hastalarımız doktor kontrolünde ve ilaçlarını düzenli aldıkları sürece herhangi bir risk grubunda değildir. Şeker Hastalığının yüksek glikoz salgılaması nedeni ile ağız içi rahatsızlıklarına daha müsait bir ortam yarattığı doğrudur. İmplant tedavisi başlamadan, ön muayene sonrasında doktorlarımız tarafından hastaya genel bilgilendirme yapılmaktadır. Şeker hastalığı olan hastalarımız bulunmakta ve implant tedavisi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

   Saygılarımızla

 4. 5 ust 5 alt dis implant ucretiniz ne kadar tum ek islemler dahil sabit fiyat verevbilirmisiniz bir sorumda 2nhaftada bitermi tedavi alakaniz icin simdiden tesekkurler

 5. Üst cenemde köprüler var tüm köprüleri iptal edip komple implant yaptırmak istiyorum. Şunu bilmem gerekir. Hangi Aralık’ta bir tutar çıkar ve ödeme yönteminde kredi kartı taksit var mı? Ankara’da bir ofisiniz var mıdır?
  Teşekkürler.

Comments are closed.

sanita diş hastanesi şubeler
KADIKÖY: 0216 970 80 80
ŞİŞLİ: 0212 970 80 80
İZMİR: 0232 970 8080