Acil diş rahatsızlıklarında ne yapıyoruz?

Acil diş rahatsızlığı olan hastalarımız randevularına tam saatlerinde gelmelerini sağlıyoruz. Muayenehanelerde yapılan tedavilerde ise hastalarımızın randevu saatlerini çakışmayacak şekilde ayarlıyoruz. Aynı anda acil vakaların artması durumunda ise hastalarımızın tedavilerini farklı katlarda gerçekleştiriyoruz. 

Tedavi öncesi önlemler…

Acil vakalarda önce hastamızın ateşini ölçüyoruz.  Tedavi öncesinde, ağız içi dezenfeksiyon amacıyla hastalarımıza yüzde 1 oksijenli su içeren ağız gargarası ya da yüzde 0.2 povidon iyot içeren solüsyonlarla ağız çalkalamasını sağlıyoruz. Ayrıca tüm kliniklerimiz kısa aralıklarla dezenfekte ediliyor. Hiçbir diş aletine çıplak elle dokunulmuyor. Çalışanlarımız ve hastalarımızın kullandığı tek kullanımlık maske, önlük ve gözlük dikkatli bir şekilde çıkarılıyor, tıbbı atık olarak depolanıyor.

Hasta kabul ederken…

Acil bir hastanın tedavisine başlamadan önce, hastalardan çok detaylı tıbbi anamnez (hastanın tıbbi özgeçmişi) alıyoruz. Hasta koordinatörümüz önceden hastalarımızı telefonla arayarak Covid 19 virüsün vücutta yarattığı birtakım belirtiler ateş, kuru öksürük, vücut ağrıları, boğaz ağrısı, baş ağrısı, ishal, mide bulantısı, burun akıntısı gibi semptomlar yönünden sorguluyor.  Ayrıca tükürük ve kusma refleksi oluşturma riskine karşı periapikal röntgen cihazı değil; üç boyutlu tomografi kullanıyoruz.

Sanita’dan online destek!

Ağız ve diş sağlığına dair şikayetleriniz başlamış, ama acil bir durum söz konusu değilse ve bir diş kliniğine gitmekten kaygılanıyorsanız, kurumumuzda çalışan diş hekimlerimizle internet üzerinde online ya da telefon aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.