sanita sağlık grubu Randevu Al Whatsapp S.S.S.
Diş Gıcırdatma Tedavisi

Diş Gıcırdatma Tedavisi, öncelikli olarak dişleri istem dışı sıkma ve gıcırdatma alışkanlığını (bruksizm) ortadan kaldırmanın yanı sıra çene eklemi bozuklukları ve çiğneme kaslarının çalışmasındaki bozukluklar gibi bazı rahatsızlıkların ve bunlara bağlı ağrıların giderilmesinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Yanağın alt bölgesindeki çiğneme kasına, kaslara giden sinirsel iletimi bloke eden bakteriyel bir toksin enjekte edilerek uygulanır.

Gün içinde ve gece uykusunda dişlerinizi sıkıyor ve gıcırdatıyorsanız, sabahları uyandığınızda çenenizde, baş ve boyun bölgenizde ağrı varsa, siz de bruksizm problemine sahipsiniz demektir.

Bruksizm dişlerin çiğneyici yüzeylerinde aşınmaya sebep olur. Bu aşınma kişilerde hassasiyete, estetik kaybına ve çene ekleminde rahatsızlıklara yol açar.

Dental Botulinum Toxin yaptıran kişilerde çiğneme fonksiyonunda herhangi bir kayıp yaşanmaz. Aksine kaslarda rahatlama olur, aşırı stres ve gerginlik ortadan kalkar. Etkisi en az 6-9 ay süren uygulama gerekli görülürse tekrarlanabilir.