Kadıköy: Haftanın Her Günü 09:00 - 18:00 & Şişli: 7/24 Hizmet Vermektedir.

Şemsettin Günaltay Cad. No:228 KADIKÖY - İSTANBUL
Merkez, Darülaceze Cd. No :18, 34381 ŞİŞLİ - İSTANBUL
Şehit Polis Fethi Sekin Cd. Ventus Tower 6-F BAYRAKLI - İZMİR

Hemen Arayın!
0 541 476 80 80

Diş Gıcırdatma Tedavisi

Diş Gıcırdatma Tedavisi
23 Eki

Diş Gıcırdatma Tedavisi, öncelikli olarak dişleri istem dışı sıkma ve gıcırdatma alışkanlığını (bruksizm) ortadan kaldırmanın yanı sıra çene eklemi bozuklukları ve çiğneme kaslarının çalışmasındaki bozukluklar gibi bazı rahatsızlıkların ve bunlara bağlı ağrıların giderilmesinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Yanağın alt bölgesindeki çiğneme kasına, kaslara giden sinirsel iletimi bloke eden bakteriyel bir toksin enjekte edilerek uygulanır.

Gün içinde ve gece uykusunda dişlerinizi sıkıyor ve gıcırdatıyorsanız, sabahları uyandığınızda çenenizde, baş ve boyun bölgenizde ağrı varsa, siz de bruksizm problemine sahipsiniz demektir.

Bruksizm dişlerin çiğneyici yüzeylerinde aşınmaya sebep olur. Bu aşınma kişilerde hassasiyete, estetik kaybına ve çene ekleminde rahatsızlıklara yol açar.

Dental Botulinum Toxin yaptıran kişilerde çiğneme fonksiyonunda herhangi bir kayıp yaşanmaz. Aksine kaslarda rahatlama olur, aşırı stres ve gerginlik ortadan kalkar. Etkisi en az 6-9 ay süren uygulama gerekli görülürse tekrarlanabilir.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0 541 476 80 80 yada Randevu Formunu doldurun.