Kadıköy: Haftanın Her Günü 09:00 - 18:00 & Şişli: 7/24 Hizmet Vermektedir.

Şemsettin Günaltay Cad. No:228 KADIKÖY - İSTANBUL
Merkez, Darülaceze Cd. No :18, 34381 ŞİŞLİ - İSTANBUL
Şehit Polis Fethi Sekin Cd. Ventus Tower 6-F BAYRAKLI - İZMİR

Hemen Arayın!
0 541 476 80 80

Yeterli Kemik Dokusu Yoksa İmplant Tedavisi Uygulanabilir mi?

Yeterli Kemik Dokusu Yoksa İmplant Tedavisi Uygulanabilir mi?
07 Eki

Uzun süre dişsiz kalan bölgelerde oluşan kemik erimeleri, o bölgeye implant yapılmasına imkân tanımaz. Bu gibi durumlarda başta kemik tozu uygulamaları olmak üzere, kemik dokusunu artırıcı birtakım cerrahi işlemler uygulanıyor.

Örneğin, üst çenenin arka bölgesinde yaşanan uzun süreli diş eksikliklerinde sinüs boşlukları aşağıya doğru sarkmaya başlar ve implant yapmak için yeterli kemik dokusu kalmaz. Bu tür vakalarda “sinüs lifting” diye adlandırılan operasyonla sinüs boşluğu yukarı doğru kaldırılarak, içerisine kemik tozu doldurulduktan sonra implant bölgeye yerleştirilir.

Aynı şekilde alt çenenin arka bölgesindeki uzun süreli diş eksikliklerinde de kemik dokusu eriyip aşağı doğru çekilerek implant uygulaması imkânsız hale gelir ve bu gibi vakalarda da kişinin çene kemiğinden alınan kemik dokusuyla o bölgeye kemik nakli yapılır. Böylelikle implant uygulaması için uygun bir alan oluşturulur.

Kemik erimelerinin yoğun bir şekilde görüldüğü durumlarda kişinin çenesinden yeterli miktarda kemik alınamıyorsa, vücudun herhangi bir yerinden kemik alınarak güçlendirme ameliyatları yapılabilir ve implant tedavisi başarıyla uygulanabilir.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0 541 476 80 80 yada Randevu Formunu doldurun.