Kadıköy: Haftanın Her Günü 09:00 - 18:00 & Şişli: 7/24 Hizmet Vermektedir.

Şemsettin Günaltay Cad. No:228 KADIKÖY - İSTANBUL
Merkez, Darülaceze Cd. No :18, 34381 ŞİŞLİ - İSTANBUL
Şehit Polis Fethi Sekin Cd. Ventus Tower 6-F BAYRAKLI - İZMİR

Hemen Arayın!
0 541 476 80 80

Ortodonti Tedavisine Başlangıç

Ortodonti Tedavisine Başlangıç
08 Eki

Ortodontik (Çapraşık diş) muayeneleri çocuk ve yetişkinlerin detaylı olarak çene, yüz ve dişlerinin muayenesini içeriyor. Bu tedavinin başarısı düzenli olarak hastanın diş hekimine gitmesi ve uzun kontroller altında gelişiminin incelenmesiyle elde ediliyor.

Bu nedenle çocuklar ergenlik dönemine girmeden ağzında hem süt hem sürekli dişler mevcutken; henüz sürmeyen diğer sürekli dişlerin var olup olmadığı, dişlerin konumları ve kapanışı mutlaka ortodontist tarafından tespit edilmelidir.

Tüm ebeveynler çocuklarının çapraşık diş problemlerini, diğer bir deyişle ortodontik tedavisini yetişkinlik zamanına bırakmadan büyüme ve gelişim döneminde yaptırması, tedavinin daha basit ve çabuk tamamlanmasını sağlıyor. Bu aşamada gerçekleştirilen ortodontik tedavinin maliyeti de daha uygun oluyor.

Ortodontik tedavinin erken gelişme çağındaki hastalarda etkisi ve süresi daha kısadır, ama büyüme çağında bu tedaviyi yaptıramamış hastalarda da başarıyla uygulanabiliyor. Burada önemli olan, mutlaka rutin muayene ve kontrol takvimine uyulmasıdır.

Yorum yap

Randevu İçin : Bizi Arayın 0 541 476 80 80 yada Randevu Formunu doldurun.