background

All-On-4 İmplant

All-On-4 İmplant

All-on-four implant tekniği, hiç dişi olmayan veya yakın zamanda dişsiz kalma ihtimaliyle karşı karşıya kalan hastaların çene kemiğine belirli açılarla yerleştirilen dört dental imlant ile diş protezinin sabit olarak yapılabildiği tekniktir. Bu teknik sayesinde tam dişsiz hastalar aynı gün içinde dişlerine kavuşabilir.

 

All-on-four implant tedavisi sinüs lift, kemik eklemesi veya kemik yetersizliğinden dolayı ileri cerrahi yöntemlerle tedavi gereken durumları ortadan kaldırmak için kullanılabilir. Oldukça hızlı ve etkili sonuçlar veren all-on-four implant tekniği, tam dişsiz hastaların tedavisinde yaygın olarak tercih edilmektedir. 

 

Fonksiyon yetersizliklerini ve konuşma yetisini tedavi edebilen all-on-four implant hastaların estetik bir gülüşe kavuşmasını sağlayarak özgüvenlerini artırabilir. 

All-on-4 implant tekniği nasıl uygulanır? 

Tam dişsiz kişilerde çene kemiğine 4 adet implant yapılır. İmplantların ikisi çenenin ön kısmında, ikisi arka kısımda konumlandırılır. Arkadaki 2 implant 45 dereceye kadar açılandırılabilir. Geleneksel implant tekniklerinden ayrılan yönü yerleştirildikleri açılar ve yerleştirildikleri konumlardır. 

Dört implantın üzerine geçici protezler hemen yerleştirilebilir ve yeni dişler aynı gün içinde kullanılmaya başlayabilir. İmplantların kemiğe tümüyle kaynaması için beklenen 3 aylık sürenin ardından ise geçici protezler kalıcı protezlerle değiştirilir.

All-on-4 implant tekniğinin avantajları nelerdir?

  • Hiç dişe sahip olmayan hastaların aynı gün içinde dişlerine kavuşması sebebiyle oldukça hızlı bir tedavi yöntemi olarak ön plana çıkar. 
  • Hiç dişe sahip olmayan hastaların tüm dişlerine kavuşması için yapılan en düşük maliyetli implant tedavilerinden biridir. 
  • Kemik yetersizliğini ortadan kaldırabilir.
  • Belli açılarda yerleştirilen implantlar güçlü kemiklerden destek alır. Bu sayede hastanın anatomik yapısı zarar görmez.

All-on-four implant uygulanırken can acıtır mı? 

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen all-on-four implant tekniği acı veya ağrıya sebep olma ve hastanın canı yakma ihtimali düşüktür. 

banner

Randevu Al

Web sitemiz üzerinden online olarak randevunuzu alabilirsiniz.

Sanita Özel Diş Hastanesi İstanbul - İzmir