Adı Soyadı*
E-posta*
Cep Telefonu
Açıklama
Müşteri aday durumu
Müşteri aday kaynakları
Ülke
Kişisel veri izni Ticari ileti izni

Aydınlatma Metni

Mevcut URL


Gülüş Estetiği

Gülüş Estetiği nedir ? Dijital Gülüş Tasarımı tedavisi nedir?  Nasıl Yapılır?

Gülüş  Estetiği ve Tasarımı, gülme esnasında dişlerden veya diş etlerinden kaynaklı orantısızlık, şekil bozukluğu veya kötü bir görüntü oluşuyor ise bu bozukluğun ne şekilde giderilebileceğinin planlanması işidir.  Gülüş estetiği için kliniğine başvuran hastaya yapılacak olan estetik diş hekimliği uygulamalarının planlandığı ve bu planlamanın tamamının bilgisayar üzerinde yapıldığı uygulamayı Dijital Gülüş Tasarımı denir.

Sanita Sağlık Grubu olarak biz, kliniklerimizde bu planlamayı yaparken işe ilk önce bu amaç için özel üretilmiş profesyonel kamera ve lensler kullanarak, hastanın değişik açılardan fotoğraflarını çekerek başlıyoruz. Sonrasında özel bilgisayar programı kullanarak bu fotoğraflar üzerinde görüntüyü bozan, orantısızlık oluşturan noktaları tespit ediyoruz. Ayrıca bilgisayarlı ağız içi tarayıcılar ile kişinin dijital diş ölçülerini bilgisayara aktarıyoruz. Dişlerin çene kemiği içerisindeki kök durumlarını tespit etmek için üç boyutlu tomografi çekiyoruz.

Bu veriler sonrasında kişiye uygulanacak olan en uygun işlemi bilgisayar programı üzerinde kişinin fotoğrafına uygulayıp hastamızla birlikte onun fikirlerini alıyoruz, eğer doğru tasarımı uyguladığımızdan emin isek gülüş estetiği aşamasına geçiyoruz. Bu tasarımın sonunda dişlerin ağız içinde nasıl duracağını canlı canlı görebilmek için üç boyutlu yazıcıdan, yapılan tasarımın plastik çıktılarını alıp hastamıza uyguluyoruz ve bakıyoruz.

Akıllı Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş estetiği işlemleri sırasında bu iş için özel olarak üretilmiş yapay zekâ kullanan bilgisayar programları yardımcılığıyla yaptığımız tasarımın adıdır akıllı gülüş tasarımı. Sanita Sağlık Grubu olarak şubelerimizde sadece dijital gülüş tasarımı için değil gerekli tüm tedavilerde bilgisayar programları ile hatasız tedavi prensibine sadık kalıyoruz.

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş tasarımı ile planlanmış olan işlemlerin uygulandığı aşamadır. Sanita Sağlık Grubu olarak bizler kliniklerimizde yapacak olduğumuz gülüş estetiği uygulamaları, sonrasında geri dönüşümü olmayacak işlemler içeriyor ise, önce üç boyutlu yazıcıdan yapacak olduğumuz dişlerin plastik çıktılarını alıp hastamıza uygulayıp birebir ağız içinde görüp emin olduktan sonra gülüş estetiğine başlıyoruz.

Gülüş Estetiği Neden Uygulanır?

Başarılı bir gülüş estetiği uygulamasından sonra kişilerin özgüvenle gülebilmesi çok önemli bir değerdir. Sanita Sağlık Grubu olarak biz kliniklerimizde yapmış olduğumuz gülüş estetiği uygulamalarından elde ettiğimiz deneyimlere göre gördük ki hastalarımız güzel bir gülüşe sahip olduktan sonra onu kaybetmemek için ağız bakımlarına çok daha fazla bir önem vermeye başlamışlardır.

 Pembe Estetik Nedir?

Bazı durumlarda diş etleri çok görünebilir, bu kişinin ince dudak yapısından veya dudak üstündeki kasların çok aşırı kasılıyor olmasından kaynaklanabilir. Kişi çok ince bir dudak profiline sahip ise dudak dolgusu gibi estetik işlemler uygulanması gerekebilir.  Dudak kaslarının çok aşırı kasılıyor olmasından diş etleri fazla görünüyor ise dudak kasları üzerine yapılacak olan basit işlemle de bu çözülebilir.

Bazı durumlarda ise diş etleri anatomik olarak çok fazla görünüyordur veya dişlerin boyları çok kısadır. Bu gibi durumlarda gingivoplasti dediğimiz lazerle diş etlerinin kesilerek şekillendirdiği uygulama rahatlıkla yapılabilir.  Bazı durumlarda ise diş etlerinde orantısızlık vardır, bir taraf çok kısa bir taraf daha uzun ise bu orantısızlık yine lazerle kolaylıkla kesilerek düzeltilebilir.

Gülüş Esteti  pahalı bir tedavi midir?

Gülüş tasarımı bir planlama işi olduğu için çok maliyetli bir tedavi değildir. Genellikle çoğu gülüş tasarımı uygulaması muayene ücreti karşılığında yapılan bir işlemdir.

Tasarım beğenildikten sonra yapılacak olan gülüş estetiği işlemlerinin fiyatı hastamıza zaten bildirilmektedir.

Gülüş Estetiği Fiyatları - Güncel Fiyatı Ne Kadar?

Gülüş estetiği fiyatları sabit bir fiyat değildir çünkü gülüş estetiği işlemleri çok kapsamlı ve kişiye özel tedavilerdir. Örnek vermek gerekirse bir kişiye sadece basit bir diş taşı temizliği yaparak kazandırabileceğimiz estetik sonucu, başka bir kişide ise tüm çene lamine uygulaması ile sağlayabiliyoruz.  Gülüş estetiği fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan malzeme kalitesinin de payı vardır.

Gülüş Tasarımı Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler?

Bu durumda hastalarımızın bilmesi gereken en önemli şey gülüşünü neden beğenmediğidir? Aslında gülüş tasarımı da bu sorunun masaya yatırıldığı ortamdır. Bazı durumlarda hastalar ile fikir ayrılıklarına düşebiliyoruz ama unutulmamalıdır ki Sanita Sağlık Grubu’nda her gün onlarca hastamız gülüş estetiği uygulamaları yapmaktayız, diş doktoru olmanın vermiş olduğu bir tecrübe olarak da yapılacak işlemin sonrasında ağız içinde nasıl görüneceğine, kişinin gerekli fonksiyonlarını nasıl yerine getirebileceğini biz daha iyi biliyoruz.  Bu noktada hastalarımızdan istediğimiz hekimlerinin önerilerinin dışına çok fazla çıkmakta ısrarcı olmamaları.

Estetik Diş Hekimliğinde Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir?

Birçok estetik diş hekimliği uygulaması, sonrasında geri dönüşümü olmayan tedavilerdir. Bu yüzden biz kliniklerimizde estetik diş hekimliği uygulaması yaptığımız durumlarda mutlaka tedaviye başlamadan önce üç boyutlu yazıcılardan çıktı alıp hastalarımızın ağzında birebir gördükten sonra işlemlere başlamaktayız.

Estetik diş hekimliği uygulamalarının birçoğunda dişlerde sonrasında renk değişmeler olabileceği göz önünde bulundurarak renklendirici gıda tüketiminden uzak durmak gerekir. Bunlar sigara, aşırı kahve, aşırı çay tüketimi gibi alışkanlıklar olabilir. Estetik diş hekimliği uygulamaları yapıldıktan sonra bazı hastalarımızda bir dönem soğuk sıcak hassasiyeti devam edebilir, bu durumda diş hekiminin önerdiği diş macunları kullanmak ve aşırı soğuk sıcak gıdaları aynı anda tüketmemeye özen göstermek gerekir.

Estetik Diş Hekimliği Neleri Kapsar?

Estetik diş hekimliği kapsamında dişler, diş etleri ve onu çevreleyen dudaklar bulunmaktadır. Dolayısıyla bu dokulardaki estetiği bozan unsurların hepsine müdahale edildiği tedavidir estetik diş hekimliği.

Diş etlerinin çok fazla görünmesine sebep olan ince dudak kontürü veya gülümseme esnasında çok aşırı kasılan üst dudak kasları dolgu gibi uygulamalarla düzeltilebilir.

Dişlerdeki renk bozuklukları, diş temizliği ve beyazlatma gibi uygulamalarla veya estetik dolgu gibi uygulamalarla düzeltilir.

Dişlerdeki çapraşıklıklar ortodonti tedavisi ile düzeltilir.

Diş eksiklikleri implant uygulamalarıyla giderilir.

Diş etindeki asimetrik görüntüler pembe estetik ile çözümlenir.

Dişlerin yüzeylerine yapılacak olan Lamine veya full kromlar estetik diş hekimliğinin çalışma alanlarındandır.

Hollywood Gülüş Estetiği Nedir?

Hollywood yıldızlarının bembeyaz pırıl pırıl, dolu dolu gülümsemesinin taklit edildiği uygulamalardır aslında. Bu estetik diş hekimliği uygulamasında mantık, doğallıktan daha uzak, parlak, yoğun bir beyaz rengin kullanıldığı ve daha iri dişlerin yapıldığı bir uygulama türüdür. Dişlerin boyları normalden biraz daha uzun yapılacağı için estetik görüntünün desteklenmesi için dudak dolguları şart olmaktadır. Sonrasında yoğun beyaz renkte renk değişmelerin olmaması için kişilerin özellikle renklendirici gıdalardan uzak durmaları gerekmektedir. Sanita Sağlık Grubu olarak bizler kliniklerimizde Hollywood Gülüşü isteyen hastalarımızın ilerleyen günlerde eklem rahatsızlığı ve bazı fonksiyon bozuklukları yaşamamaları için başta detaylı bir şekilde çene eklem tomografisi ile muayenelerini yapıp tedaviye o şekilde karar veriyoruz .

Rutin olarak tüm gülüş estetiği uygulamalarına başlamadan önce tedavi sonrasında dişlerin nasıl görüneceğine birebir ağız içinde üç boyutlu yazıcıdan aldığımız plastik dişler uygulanarak zaten görmekteyiz.

Gülüş Estetiği Ne Kadar Sürer?

Kişiye uygulanacak gülüş estetiği tedavileri içinde ortodonti tedavisi var ise bu işlem 1-2 seneyi bulabilmekte.  Diş eksikliği sebebiyle implant uygulaması yapılacak ise bu da 2-3 ay kadar süreyi uzatabilmektedir. Ancak Sanita Sağlık Grubu olarak kurumlarımızda robotik implant cerrahisi kullanarak bu süreyi daha da kısa süreleri indirme imkânımız vardır.

Günümüzde gülüş estetiği uygulamaları dijital olarak yapıldığı için süreler çok kısalmıştır. Genellikle bir haftayı geçmeyecek sürelerde tüm çene gülüş estetiği uygulamaları bitmektedir ve en önemlisi hastalarımız tedavinin hiçbir aşamasında hastanemizden kesik dişlerle veya eksik dişlerle çıkmamaktadır, koltuktan kalkmadan önce kendilerine geçici dişleri mutlaka uygulanmaktadır.

Gülüş Estetiğinin Dişe Zararı Var mı?

Birçok gülüş estetiği uygulamasının dişlere hiçbir zararı bulunmamaktadır. Örnek vermek gerekirse çapraşıklığı olan dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltilmesi dişe zarar vermenin ötesinde ilerde oluşabilecek zararları önleme açısından zorunlu bir uygulamadır.

Dişlerde bulunan ufak çürükler üzerine yapılacak olan estetik uygulamalar ile tedavi edilip bir bakıma dolgu uygulaması yapılmış sayılabilir.

Aşırı sarkık ve şişmiş olan diş etleri aslında diş eti enfeksiyon habercisi olduğu için onların tedavi edilmesi genel diş eti sağlığı açısından faydası olan bir uygulamadır.

Ancak bazı lamine ve zirkon kaplama uygulamalarında dişleri fazlaca kesmemiz gerektiği için gülüş tasarımı planlaması esnasında bunların zarar fayda oranlarının hekim ve hasta ile iyi analiz edilmesi gerekmektedir.

Sanita Sağlık Grubu olarak bizler kurumlarımızda gülüş tasarımı esnasında dişlerin tomografi ile tek tek genel sağlık durumları inceleyerek, diş eti hastalıkları uzmanımız tarafından da diş etlerinin sağlığı muayene edilerek yapacak olduğunuz işlemlere karar vermekteyiz.

Gülüş Estetiğinde Cerrahi İşlemler Nelerdir?

Gülüş estetiğinde diş etlerinin çok aşırı görünmesi halinde diş etlerinin kesildiği veya diş etlerindeki asimetrilerin cerrahi olarak giderildiği durumlar vardır.

Üst dudak içindeki Fran mum dediğimiz bir doku vardır, bu dokunun çok aşağıda olması halinde ön iki diş arası aşırı açıklık mevcut olabilir.  Bu da çok basit bir işlem ile rahatlıkla kesilip yukarı doğru taşınabilmektedir.

Bazı durumlarda ise dudak ve diş etinin iç taraftaki bağlantısı çok sık olduğundan diş etleri çok fazla görünebilir. Bu da ufak bir cerrahi operasyonla giderilebilmektedir.

Ayrıca diş eksiklikleri de Robotik İmplant cerrahisi ile tamamlanıp güzel bir gülüş estetiği oluşturmada etkilidir.

Gülüş Tasarımında Diş Renk Farkları Nasıl Tedavi Edilir?

Kişilerde diş renk farklılıkları bazı dişlerin geçmişte yaşadığı travmalara bağlı olarak cansız olmasından kaynaklanabilir.

Bu gibi durumları Sanita Sağlık Grubu olarak bizler Vitalite testi ve tomografik muayenelerle diş köklerini inceleyerek tespit edebilmekdeyiz. Test ve tomografi sonrasında gerekli görülürse diş rengi bozukluğu dişin içine yerleştirilen bir takım beyazlatıcı ilaçlarla tedavi edilir ve söz konusu diş diğer dişlerle aynı rengi alır.

Gülüş Estetiği Ortodonti Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Günümüzde gülüş estetiği amaçlı ortodonti tedavilerini çoğunlukla 30 yaş üzeri bireylere uygulamaktayız.

Tabii ki bu yaş grubunun sosyal statüsü göz önünde bulundurulduğunda dişlerinde teller ile

1-2 senelik süreyi geçirmek istememektedirler. Sanita Sağlık Grubu olarak bu yaş grubundaki hastalarımıza görünmez şeffaf veya beyaz braketlerle ortodonti tedavisi uygulayabildiğimiz gibi, şeffaf plaklarla da bu diş çapraşıklıklarını çok kolay şekilde çözebilmekteyiz.

Porselen Laminalar ve Uygulama Alanları?

Porselen laminalar dişin ön yüzeyine yerleştirilen 1 mm’den daha ince olan, halk arasında yaprak porselen adıyla da anılan bir estetik diş hekimliği uygulamasıdır.

Genellikle dişlerdeki görüntü bozukluklarının, renk farklılıklarının giderildiği bazı durumlarda aşırı küçük olan dişlerin biraz daha büyütüldüğü ama bu işlemler yapılırken de doğallığın kaybedilmemesinin istendiği durumlarda kullanılır.

Dişin sadece ön yüzeylerinde uygulanır, dolayısıyla dişin arka tarafları yani konuşma esnasında dilimizin temas ettiği yüzeyler aynı kaldığı için konuşmada ve bir takım fonksiyonel hareketlerde hiçbir farklılık hissedilmemektedir, bu sebepten çok tercih edilen estetik diş hekimliği uygulamalarının başındadır.

Laminate Veneer Nedir?

Laminate Veneer dediğimiz uygulamalar, dişin ön yüzeyinde hafif aşındırmalar yapıp bazı durumlarda hiç aşındırmaya yapmadan dişin ön yüzeyine yapıştırılan kaplamalardır. Kompozit porselen, zirkonyum full seramik gibi bir çok materyal kullanılabilir, en çok tercih edilen ise porselen laminalardır.

 

Kişiye Özel Gülüş Estetiği

Ömür Boyu GarantiSanita uzman kadrosu ile hızlı ve etkili bir şekilde estetik bir gülüşe kavuşmanızı sağlar.