Adı Soyadı*
E-posta*
Cep Telefonu
Açıklama
Müşteri aday durumu
Müşteri aday kaynakları
Ülke
Kişisel veri izni Ticari ileti izni

Aydınlatma Metni

Mevcut URL


Robotik İmplant Sanita’da!

Ağrı Yok
Sızı Yok
Kanama ve Dikiş Yok
Ömür Boyu Garanti

İmplant

İmplant; eksik olan dişlerin tedavi sürecinde hastaların çene kemiği için yerleştirilen vidalar olarak tanımlanabilir. Bu vidalar titanyumdan yapılan sağlam bir yapıya sahiptir. Vidaların üzerine diş görünümündeki protezler yerleştirilerek tedavi tamamlanır.

Dental İmplant (endosseöz implant veya fissür olarak da bilinir), bir taç, köprü, protez, yüz protezi gibi bir diş protezini desteklemek veya ortodontik bir çapa gibi davranmak için çene veya kafatasının kemiği ile arayüz oluşturan cerrahi bir bileşendir.

Neden implant ?

İmplant Tedavisi' nin en güzel yanı diğer dişlere hiçbir zarar vermemesidir. Tedavinin yapıldığı dişlerin yanındaki dişler kesilmeden tedavi yürütülür. İmplant olan diş kök olarak kullanılır ve doğal dişlerinizde olduğu gibi yeme etkinliklerinizi yapabilir, konuşma sorunu yaşamaz ve gülüşlerinizi herkese gösterebilirsiniz.

Köprü diş, Protez

Modern tıp yöntemleri her geçen gün başka bir boyutla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle diş hekimliği alanı bu gelişmelerden fazlasıyla kendine pay çıkarmıştır. İnsanların diş eksiklikleri sağlık ve estetik görünüm açısından sorun teşkil etmektedir.

Eskiden bir tedavi yöntemi olarak uygulanan köprü ve protez yöntemleri artık çok yapay uygulamalar olarak karşımıza çıkmaktadır. İmplant ise çene kemiği ile birleşiminden dolayı daha sağlıklı ve doğal durmaktadır. Bu yüzden implant tedavisi son zamanlarda sıklıkla tercih edilen uygulamalardan biridir.

 

İMPLANT Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisi tek diş eksikliği, birden fazla diş eksikliği ve hiç diş olmaması durumunda kullanılabilir. Bu tedavi sürecinde hafif bir sedasyon verilmektedir.

Ayrıca tedavi süreci başlamadan önce çene röntgeni çekilmektedir. Süreçte çene kemiğinizin ve diğer dişlerinizin ölçüsü alınır. İlk olarak implant veya implantlar yerleştirilir ve sonrasında bir iyileşme süreci vardır.

İmplant sonrası iyileşme süreci ne kadar?

Alt çene ortalama 3, üst çene ise 6 ay kadar sürede iyileşmesi için beklenir.

İmplant olarak zirkonyum da kullanabilirsiniz. Bu sistemler yeni trend implantlardır. Titanyumdan yapılan ürünlerin direncini arttırmak için yapılmaktadır. Dar yapıya sahip çene kemiğiniz varsa daha dayanıklı olması için tercih edilebilirsiniz. Dayanma özelliği dışında titanyum olan modelden bir farkı yoktur. Ayrıca estetik bakımından da daha elverişli bir seçimdir. Ayrıca zaman içinde hiçbir şekilde rengi değişmemektedir.

İmplant Avantajları Nelerdir?

Diş implantları kullanım özellikleri bakımından sizlere birçok fayda sağlayacaktır. Bu dişlerin özelliklerini sizlere şöyle açıklayalım;

 • Diş boşluklarına komşu olan dişlere hiçbir şekilde zarar vermez. Sabit diş yapılmasına olanak tanır.
 • Daha estetik ve güzel bir gülümsemeye kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Her türlü gıdayı sorun yaşamadan tüketebilirsiniz.
 • Diş sağlığınızın korunması açısından da yararlıdır.
 • Alt çenenizde tüm dişlerinizin olmadığı durumlarda oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
 • Uzun dişsiz bir bölgeniz varsa kullanabilirsiniz.
 • Dişinizin olmadığı alt ve üst çenelerinizde de tercih edebilirsiniz.

İmplant zararlı mıdır?

İmplant tedavisinin vücuda bilinen hiçbir zararı mevcut değildir. Vücutla uyumlu olduğu için tercih edilen titanyum bileşikleri herhangi bir yan etkiye ya da alerjik reaksiyonlara sebep olmayan maddelerdir. Buna rağmen implant tedavisinin tercih edilmesini engelleyen kimi faktörler mevcut olabilir.

İmplant Uygulaması Hangi Durumlarda Risklidir?

İmplant uygulamasının belli durumlarda riskli olduğu bilinmelidir. Bu durumlar;

 • Diyabet ve kronik kardiyovasküler rahatsızlıklar
 • Kemik gelişimi tamamlanmayan gençler
 • Hamilelik
 • Sigara tüketimi fazla olan kişiler
 • Alkol ve uyuşturucu madde bağımlıları
 • Baş ve boyun bölgesinde yüksek doz radyoterapi uygulananlar
 • Yüksek tansiyon ve bağ dokusu sorunları
 • Hemofili ve bağışıklık sistemi sorunları gibi durumlarda implant tedavisi riskli bir müdahale olacaktır.

Dikişsiz implant nedir?

Kişiye özel implant

Diş eti kesilmediğinden dikiş gerektirmeyen bir implant çeşidi olan flepsiz ya da daha bilinen adıyla dikişsiz implant, tedavi çeşitleri arasında yer alan bir tedavi yöntemidir. Bu prosedürde diş eti dokusu herhangi bir kesme işlemiyle karşı karşıya kalmadığından iyileşme süreci çok daha konforlu ve hızlı gerçekleşmektedir.

Dikişsiz implant her vakaya uygun bir yöntem olmadığından kullanılıp kullanılmayacağına diş hekiminin tedavisi sonrasında karar verilir.

2022 İmplant fiyatları ne kadar?

2022 İmplant fiyatları ortalama diş tedavilerine göre daha yüksek bir meblağ tutabilmektedir. Bunun sebebi tedavide kullanılan titanyum maddesinin insan vücuduna kolaylıkla uyum sağlayan %99.9 oranında saf bir ileri endüstri ürün olmasından kaynaklanmaktadır.

Yıldan yıla değişiklik gösteren bir çizgi izlemektedir. 2020 diş hekimleri birliği tavsiye edilen ücret tarifesi için İmplant Fiyatları

Tedavi ücretinin pahalı veya daha ucuz olması kullanılan markaya, kalitesine ve prosedür sürecinde ihtiyaç duyulan diğer malzemelere bağlı olarak değişmektedir

Hemen implant randevusu almak için yukarıdaki formu veya bu linkten İMPLANT RANDEVU bize ulaşabilirsiniz.