background

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü

Hollywood Gülüşü

Hollywood smile/Hollywood gülüşü olarak adlandırılan gülüş tasarımı; dişler, diş etleri ve dudaklar arasında mükemmel uyumu yakalamayı amaçlar. Sağlıklı ve estetik dişlerin simetrik dudaklarla yakaladığı uyum Hollywood gülüşü olarak adlandırılır. 

Üst dişlerin düzgün görünümü, üst ve alt kesici dişlerin belirginliği sayesinde fark edilmesi, simetrik dudakların diş etlerini kapatması mükemmel bir Hollywood gülüşünü ortaya çıkarır. Hollywood smile aynı zamanda kişinin yüz hatlarıyla, burnuyla, çenesiyle, yüz şekliyle ve ten rengiyle de uyum sağlar. Hem kadınlar hem de erkekler için tasarlanabilen Hollywood gülüşü, elbette süreleri ve sayıları kişiden kişiye değişmek koşuluyla birkaç işlem ve aşamadan oluşur.

İlk adımda diş hekimi tarafından yapılacak detaylı bir inceleme oldukça önemlidir. Hollywood smile/Hollywood gülüşü için gereken işlemlere başlamak için hastanın mevcut diş ve diş eti problemlerinin tedavi edilmesi gerekir. Sonrasında Hollywood gülüşü işlemlerine başlanabilir. 

Hollywood Gülüşü İşlemleri 

Hollywood smile/Hollywood gülüşü uygulamasına dahil olan işlemleri 3 ana başlıkta toplayabiliriz: 

  • Porselen Vener
  • Diş Beyazlatma
  • Implant Tedavisi

Porselen Vener Uygulaması 

Bu uygulamada, diş yüzeyleri az miktarda aşındırılır ve dişlerin önüne yaprak porselen kaplama yapılır. Bu şekilde dişlerin daha beyaz, daha parlak ve daha pürüzsüz görünmesini sağlanır. Porselen vener; kırık, çarpık, aralıklı ya da istenmeyen renkte olan dişlerin düzeltilmesi ve daha simetrik, daha estetik görünmesi için gerekli bir uygulamadır.

Diş Beyazlatma

Mükemmel bir gülüş için elbette beyaz ve parlak dişlere sahip olmak gerekir. Bu işlemde diş minesinde oluşan renkli maddelerin temizlenmesiyle dişlere doğal beyazlığı yeniden kazandırılır. Ancak Hollywood gülüşü tasarımı yapılan her hastada bu işlem şart olmayabilir. Eğer hastanın dişleri ten rengine ve tasarlanan Hollywood gülüşüne uygun ise diş beyazlatmaya ihtiyaç duyulmayabilir.

Implant Tedavisi

Hollywood smile tasarımı için hastanın hiçbir dişinin eksik olmaması gerekir. Bu nedenle hedeflenen mükemmel gülüşe ulaşmak için hastanın eksik dişleri implant tedavisi sayesinde tamamlanabilir.