background

Lamine Emax

Lamine Emax

Lamine Emax

Lamine Emax uygulaması hem diş sağlığı problemleri hem de estetik kaygılar sebebiyle hasta tarafından talep edilebilir. Ancak bu uygulamanın hayata geçmesi için bu tedavi yönteminin gerekliliğine bir diş hekiminin onay vermesi gerekmektedir. 

Öndeki kesici dişlerinin düzgün ve estetik bir görüntüye sahip olmaması sebebiyle rahatsız olabilen hastalar, bu şekil bozukluğundan kurtulmak ve ön dişlerinde parlak ve estetik bir görünüme kavuşmak için Lamine Emax tedavisi görebilir. Aynı zamanda kırık veya çürük dişlerin, dişlerdeki istenmeyen renk değişimlerinin ve çeşitli şekil bozukluklarının tedavisinde de tercih edilebilir. 

Zirkonyum diş kaplama ile yaygın olarak karıştırılan Lamine Emax, diğer kaplama uygulamalarına kıyasla daha az sağlam olarak kabul edilir. Bu nedenle arka dişlerin tedavisi için uygun değildir. Arka dişlerde kullanıldığında aşınmaya sebep olabileceğinden sadece ön dişlerde kullanımı uygun görülebilir.

Lamine Emax tedavisi sonrasında, kaplama yapılan dişler özelliklerini zaman içinde kaybedebilir. Bu nedenle Lamine Emax kaplama tedavisi gören hastaların ağız ve diş bakımına özen göstermesi, diş hekimi tarafından yapılan uyarılara özenle uyması çok önemlidir. Ancak Lamine Emax, dişin doğal yapısında bir değişikliğe sebep olmayabilir. Öndeki kesici dişlerin şekil bozukluklarını tedavi eden Lamine Emax uygulaması kısa sürede tamamlanabilir. 

Zirkonyum diş kaplama ile Emax Lamine arasındaki farklar

  • Emax Lamine, zirkonyum diş kaplamaya göre daha az güçlü ve dayanıklıdır. 
  • Emax Lamine, yarı saydam yapısı sayesinde zirkonyum diş kaplamaya kıyasla daha estetik ve daha doğal bir görünüm sağlayabilir.
  • Emax Lamine, zirkonyum diş kaplamanın sağlık problemlerine çözüm olarak kullanılmasının aksine daha çok estetik amaçla tercih edilen bir diş kaplama uygulamasıdır. 
  • Emax Lamine diş kaplama uygulaması ön dişler için uygundur. Zirkonyum diş kaplama ise arka dişlerde rahatlıkla kullanılabilir.