Blog

Ortodonti Tedavisine Başlangıç

Blog

Ortodonti Tedavisine Başlangıç

Ortodontik (Çapraşık diş) muayeneleri çocuk ve yetişkinlerin detaylı olarak çene, yüz ve dişlerinin muayenesini içeriyor. Bu tedavinin başarısı düzenli olarak hastanın diş hekimine gitmesi ve uzun kontroller altında gelişiminin incelenmesiyle elde ediliyor.

Bu nedenle çocuklar ergenlik dönemine girmeden ağzında hem süt hem sürekli dişler mevcutken; henüz sürmeyen diğer sürekli dişlerin var olup olmadığı, dişlerin konumları ve kapanışı mutlaka ortodontist tarafından tespit edilmelidir.

Tüm ebeveynler çocuklarının çapraşık diş problemlerini, diğer bir deyişle ortodontik tedavisini yetişkinlik zamanına bırakmadan büyüme ve gelişim döneminde yaptırması, tedavinin daha basit ve çabuk tamamlanmasını sağlıyor. Bu aşamada gerçekleştirilen ortodontik tedavinin maliyeti de daha uygun oluyor.

Ortodontik tedavinin erken gelişme çağındaki hastalarda etkisi ve süresi daha kısadır, ama büyüme çağında bu tedaviyi yaptıramamış hastalarda da başarıyla uygulanabiliyor. Burada önemli olan, mutlaka rutin muayene ve kontrol takvimine uyulmasıdır.

sanita diş hastanesi şubeler
KADIKÖY: 0216 970 80 80
ŞİŞLİ: 0212 970 80 80
İZMİR: 0232 970 8080