Blog

İmplant Markaları Nelerdir?

Blog

implant markalari nelerdir

Hastaların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik her türlü özelliği sunan implant sanayinde aktif rol oynayan implant markaları bulunuyor. Bu markalar arasında kıyaslama yapılırken güvenilir olup olmadığıyla ilgili bir yorum getirmek yanlış olur. Ancak, implant tedavisi olmak isteyenlerin hangi markayı seçeceklerine dikkat etmeleri gerekir. Seçiminiz, implantın yapımında kullanılan malzemenin kalitesi ve kullanım ömrüne göre olmalıdır.

Başarılı İmplant Markaları

İmplant markaları arasında en iyisi hangisi diye bir seçim yapmak doğru değildir. Her üretici kendi AR-GE çalışmaları sonucunda farklı çalışmalara imza atar. Bunun yerine dünyada en çok tercih edilen ve sonuçlarından hastaların en memnun kaldığı markaları sayabiliriz.

NHI (Nanoplant Höchst Implant): Almanya menşeli köklü bir marka olan NHI, Cambridge Üniversitesi’nde geliştirilmiştir. Nano kaplama yüzeyli bu malzeme dünya çapında kalitesini ispatlamıştır. Diş hekimleri tarafından da tavsiye edilen nanoplant, implant tedavisinde sıklıkla kullanılan en iyi implant markaları arasında başı çekiyor.

Biomet3i: Amerika kıtasında en çok kullanılan implant markaları arasında konumlanan Biomet3i, yapılan araştırma ve uygulamalarla başarısını ortaya koymuştur. Switch platformlu çalışmaları göz önüne alındığında aldığı başarılı sonuçlarla implant markaları arasında iddialı konumdadır.

Astra Tech: İsveç menşeli Astra Tech, Switch platformlu implantlar arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Dental sektörünün önde gelen markalarından olup diş hekimleri tarafından da sıklıkla kullanılır.

Nobel Biocare (Branemark): İsveç menşeli Branemark, dünyada en çok Pazar sahibi markadır. Atrofik dişsiz alt çeneler için geliştirdikleri ‘All in four’ sistemi sayesinde sektörün öncü firması olmayı başarmıştır.

ITI (Straumman): İsviçre menşeli ITI, geliştirdiği slactive yüzeyli implant uygulamaları ile kalitesini ispatlamıştır. Tüm dünyadaki diş hekimleri tarafından önerilen marka, günümüzde implant tedavilerinde sıklıkla tercih ediliyor.

DTİ (DTİ İmplant Sistemleri): İmplant markaları yerli arasında öne çıkan isim DTİ. Türkiye menşeli firma 2000 yılında hizmet vermeye başlamış. Tübitak destekli firma, Türkiye genelinde pek çok üniversitede kullanılıyor.

Spiral Tech : Mim Dental distribitörlüğünde spiral tech markasi da güçlü bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Marka Spiral Tech’e ait Esi İmplant.

İmplant Markaları Önemli Midir?

Diş tedavisinde yeni bir devir başlatan implant tedavisi, günümüzde doğal dişe en yakın sonuçların elde edildiği tedavi yöntemidir. Çene kemiğine yerleştirilen yapay kök sayesinde hastaların yemek yeme, konuşma gibi yetilerini eskisi gibi yerine getirdikleri ortamı hazırlamanın yanı sıra estetik anlamında da başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. İmplantın günden güne kullanımının artması, implant üreticilerinin de değişmeye, yenilikler ortaya koymaya zorlamıştır. İlk başlarda bir elin parmakları kadar olan marka sayısı bir anda onlarcasına yükselmiştir.

İmplant markaları ve fiyatları arasında büyük bir rekabet de var fakat, maddi kaygılar sonucunda hazırlanan bu implantlar hastalar için tehlikeli olabiliyor. İnsan sağlığını olumsuz etkileyen bu ucuz ve kalitesiz implantlar zaman içerisinde daha büyük sorunlara yol açabiliyor. Diş kaybı, kemik erimesi gibi problemleri de beraberinde getiren kalitesiz implantlar yerine, dünya çapında tanınmış ve kalitesini ortaya koymuş markaları tercih etmek gerekiyor.

Merdiven altı diye tabir edilen implant çeşitleri, protezin çene kemiğiyle uyumunu zorlaştırdığı için implantta yer alan bakteriler zamanla diş eti hastalıklarına sebebiyet veriyor. Patenti olmayan ve kalitesiz ürünler aynı zamanda çene kemiği içerisinde kırılabiliyor. Böyle bir durumda kırılan parçanın kemikten çıkartılması gerekiyor fakat, bu işlem oldukça zor olabiliyor. Bu nedenle, implant markaları fiyatları gözünüzü korkutmasın.

2 thoughts on “İmplant Markaları Nelerdir?”

Comments are closed.

sanita diş hastanesi şubeler
KADIKÖY: 0216 970 80 80
ŞİŞLİ: 0212 970 80 80
İZMİR: 0232 970 8080