Blog

İmplant Tedavisi Yaptırmayı Düşünenler Nelere Dikkat Etmelidirler?

Blog

İmplant Tedavisi Yaptırmayı Düşünenler Nelere Dikkat Etmelidirler?

İmplant tedavisi yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gereken konular sizin için derledik:

  • İmplant tedavisi yaptırmadan önce tedavinin uygulanacağı kliniğin güvenilirliği ve uygulamayı yapacak doktorun bu konuda uzman olup olmadığına dikkat edilmeli.
  • Kullanılacak implantın markası da önemli konulardan biri… Günümüzde implant malzemeleri kârlı bir sektör olduğu için çok sayıda üretici firma bulunuyor, ancak zaman içinde bu firmaların çoğu ortadan kalktığı için yıllar sonra implant ile ilgili bir problem yaşanması halinde karşınızda muhatap bulamayarak mağdur olma ihtimaliniz olabiliyor. Bu nedenle köklü ve bilinen markalara ait implantların kullanılmasına dikkat edilmeli.
  • İmplant tedavisinin uygulanacağı kliniğin teknolojik donanımı da hastanın konforu ve tedavinin güvenilirliği bakımından önem taşır.

Örneğin, üç boyutlu görüntüleme kullanılan bir klinik tercih edilmeli. Çünkü üç boyutlu görüntüleme sayesinde çene kemiğinin her yöndeki bütün genişlikleri ve uzunlukları ameliyat öncesi belirlenir ve çoğu zaman diş etinizin kesilmesine gerek kalmadan implant tedavisi uygulanabilir.

Bir başka örnek vermek gerekirse, problemli bir dişin çekilerek yerine implant uygulanacağı durumlarda çekim boşluğundaki enfeksiyonlu alanların temizlenmesi için lazer cihazı kullanılarak tedavinin güvenli bir şekilde sonuçlanması sağlanabilir.

  • Bilinçsizce ve kötü şartlarda yapılan implant tedavileri sonucunda pek çok hasta tedavi sonrası ciddi sorunlar yaşayabiliyor. Bu nedenle implant tedavisi için tercih edilen kliniğin güvenilirliği ile teknolojik donanımı ve doktorlarının uzmanlığı dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar.
sanita diş hastanesi şubeler
KADIKÖY: 0216 970 80 80
ŞİŞLİ: 0212 970 80 80
İZMİR: 0232 970 8080
Konuşmaya başlayın
1
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba, Sanita'ya Hoşgeldiniz...
Size nasıl yardımcı olabiliriz?