İmplant Yapımı

Blog

İmplant Yapımı

Eksik dişler ağız sağlığını ve hastaların psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor. Hem sağlık açısından hem de estetik açıdan sorun yaratan eksik dişler için günümüzde uygulanan en yaygın tedavi yöntemi için implant uygulaması diyebiliriz. İmplant yapımı çene kemiğine titanyum vidalar yerleştirilmesi ile gerçekleşiyor. Muayenehane ortamında ve lokal anestezi ile yapılan implant tedavisi ile hastalar doğal diş yapısına en uygun görüntüye kavuşmuş oluyor. Gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan implant yöntemi, geleneksel köprü veya proteze göre daha dayanıklı, daha estetik ve daha güvenilir bir tedavi fırsatı sunuyor.

İmplant Yapımı Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi çene kemiğine yerleştirilen vidalara diş protezi takılması ile yapılıyor. Doğal diş gibi rahatlıkla kullanılan implantlar komşu dişlere de zarar vermediği için diğer tedavi yöntemlerine göre avantajlı oluyor. Tedavi süreci hastanın ağız ve diş sağlığına göre değişiklik gösteriyor. Süreç çene yapısının belirlenmesi için tomografi çekimi ile başlıyor. Çeneye vidaların yerleştirilmesi ve diş protezlerinin takılması olarak iki aşamada gerçekleştirilen tedavi de implantların tek bir diş için yapım süresi yaklaşık 10-15 dakika arasında değişiyor. Bu yüzden uygulanan tedavi hastanın diş sayısına göre yarım saat ile bir saat arasında değişiklik gösteriyor. İkinci aşama ise implantlar çene kemiği ile bütünleştikten sonra yapılıyor. Bu yüzden bu süreç ise yaklaşık 3 ayı buluyor. Toplamda 3-4 aylık bir süreç içerisinde ise hastalar istedikleri görüntüye ulaşıyor. İmplant işlemi ve süreç hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler implant yapımı izle yazısına tıklayarak yapım videosunu izleyebilir.

İmplant Yapımında Ağrı Hissedilir Mi?

İmplant uygulaması kolay ve pratik bir tedavi yöntemi olsa da cerrahi bir operasyon olduğu için hastaların kafasında soru işaretleri yaratıyor. Bunların en başında ise ağrı ve acı hissedilip hissedilmeyeceği sorusu geliyor. İmplant tedavisi diş hekiminizin kontrolü doğrultusunda lokal anestezi ile gerçekleştiriliyor. Uygulama anestezi altında yapıldığı için hastalar herhangi bir ağrı ya da acı hissetmiyor. İmplant yapımı sonrası ağrı anestezi etkisin geçmeye başladıkça küçük şiddetli ağrı hissedilebiliyor. Bu günlük yaşamı etkileyemeyecek derecedeki ağrılar doktorlar tarafından normal karşılanıyor. Diş doktorunuzun verdiği antibiyotik ve ağrı kesiciler ile bu süreç minimum ağrı ile birkaç gün içerisinde atlatılıyor.

İmplant Pahalı Bir Tedavi Midir?

İmplant tedavisi doğal diş görüntüsüne en yakın sonuç veren tedavi yöntemidir. Geleneksel tedavi yöntemlerine göre daha yüksek fiyat aralıklarında olsa da implant tedavisi avantajları bakımından daha çok tercih ediliyor. İmplant yapımı fiyatları çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebiliyor. Bu etkenler arasında implantın modeli, markası, titanyumun kalitesi ve yaptırdığınız klinik yer alıyor. İmplant markalarının başında Alman, Amerikan, İsveç, İtalyan ve Türkiye üretimli modeller geliyor. Titanyum kalitesi de bu ülkelerde daha yüksek kaliteli oluyor. Ağız sağlığı günlük yaşamınızı önemli derecede etkilediği için implant markasının da üst kalitede ve uzun vadede başarı göstermiş markalardan olması sağlık açısından önem arz ediyor. Kaliteli yapılan bir implant tedavisi uzun ömürlü ve sağlıklı olması ile beraber uzun vadede karlı bir tedavi de oluyor.

sanita diş hastanesi şubeler
KADIKÖY: 0216 970 80 80
ŞİŞLİ: 0212 970 80 80
İZMİR: 0232 970 8080