Blog

FDA Onaylı Amerikan İmplantları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler?

Blog

Diş İmplant Fiyatları
FDA onaylı Amerikan İmplantları

FDA Onaylı Amerikan İmplantları Hakkında Bilinmesi Gerekenler Neler? Sanita Sağlık Grubu Kurucusu Doktor Hasan Aydilek yanıtladı:

“İmplant diş eksikliklerinde kullandığımız yapay, suni diş kökleridir. Çene kemiğinin içerisine doğal dişimizin kökünü taklit edebilen vida yerleştiriliyor, bu vidanın üzerine de kalıcı, çıkmayan dişler yapılabiliyor. Bu sayede boşluğun önündeki ve arkasındaki dişlerin kesilmesine gerek kalmıyor.

İmplant tedavisi yaptıracak hasta, tedaviyi yapacak ekibin ne kadar deneyimli olduğuna dikkat etmelidir, tedavi sonrasındaki hizmetlerin kalitesine bakmalı, kullanılan teknolojiyi göz önünde bulundurmalıdır. Bu gibi sorular Sanita Sağlık Grubu’nda net olarak yanıt bulmaktadır.

Burada bir fiyat belirlenirken sadece bir vidanın fiyatı değil, sunulan hizmetin kalitesi fiyatı sorgulanmalıdır.  Şundan dolayı FDA onayına ihtiyaç duyduk. Birçok implant firması CE belgesini alıp Avrupa’da rahatlıkla satış yapabilmekte. CE belgesi Avrupa’nın birçok ülkesi tarafından verilebilmekte. Avrupa’nın başka bir yerinde yapılan implant, Almanya’da Alman malıymış gibi satılabilmekte. FDA onaylı implantlar tamamen Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin belirlediği kriterler ve denetimleri altında üretilmiş olan, üretim yerleri belli olan sertifikalı implantlardır.

Biz bu güveni hastalarımıza da yansıtmak istediğimiz için bu şekilde bir yola geçtik ve FDA onaylı implant kullanıyoruz. Sanita’ya gelecek hastalarımız konusunda deneyimli iletişim uzmalanları ile görüşür, tedaviyi yapacak doktorla öncesinde birebir konuşma imkânı bulur, bunun yanı sıra yurt dışından gelecek hastalarımız bizim yurt dışı ofislerimizle iletişim kurabilir, bu hastalarımızı havalimanından alıp ulaşımlarını da sağlamaktayız.

Sanita Etik hattı, hastalarımızın bizden aldıkları hizmete ilişkin görüşlerinin ölçümlendiği, bağımsız bir şirket tarafından uygulanan değerlendirme çalışmasıdır. Bu şirket bizim adımıza araştırmayı bağımsız şekilde yürütür ve bize hizmet kalitesine ilişkin rapor sunar. Sunduğumuz hizmetinin üst seviyelere çıkması için bu yöntemi oluşturduk.

sanita diş hastanesi şubeler
KADIKÖY: 0216 970 80 80
ŞİŞLİ: 0212 970 80 80
İZMİR: 0232 970 8080